Pak surpriza në mbrëmjen e Champions League dhe shumë gola të shënuar. Vetëm një 0-0 në mbrëmje, ajo mes Lille dhe Seviljes, ndërsa favoritët e mëdhenj shënuan dhe u argëtuan. Bayern Munich shpërthen në fundin e ndeshjes me 4 gola kundër Benficas, e shpëtuar dy herë nga VAR, por ende e zhytur me katër gola. Chelsea e zgjidh menjëherë sfidën ndaj Malmoe, ndërsa Juventusi fitoi me vështirësii në Shën Petersburg, duke vendosur një hipotekë të mirë në kualifikim. Më pak e sigurt është Atalanta, e cila u barazuar dhe u mposht nga Manchester United i Cristiano Ronaldos.

Më poshtë janë rezultatet e ndeshjeve të Champions League të luajtura në mbrëmje:

GRUPI E

Benfica-Bayern Munchen 0-4:
(70′, 85′ Sane, 80′ Gnabry, 82′ Lewandowski)

GRUPI F

Manchester United – Atalanta 3-2:
(15′ Pasalic (A), Demiral 29′ (A), 53′ Rashford (M), 75′ Maguire (M), 81′ Ronaldo (M))

Young Boys – Villarreal 1-4:
(6′ Pino (V), 16′, 89′ Moreno (V), 77′ Elia (Y), 92′ Chukwueze (V))

GRUPI G

Lille – Sevilla 0-0

GRUPI H

Chelsea-Malmoe 4-0:
(9′ Christensen, 21′ pen., 57′ pen. Jorginho, 48′ Havertz)

Zenit San Peterburg – Juventus 0-1:

(86′ Kulusevski)