Në ndeshjet e sotme të Champions League, fituan Liverpool, Napoli, Valencia, Chelsea, Barcelona dhe Dortmund.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI E
Napoli – Genk 4-0 : 3′, 26′ e 38′ pen. Milik, 74′ pen. Mertens
Salzburg – Livepool 0-2: 57’ Keita, 58’ Salah

GRUPI F
Borussia Dortmund-Slavia Praga 2-1: 10′ Sancho, 43′ Soucek (SP), 61′ Brandt
Inter-Barcelona 1-2: 23′ Perez, 44′ Lukaku (I), 87′ Fati

GRUPI G
Benfica-Zenit 3-0: 47′ Cervi, 58′ (pen.) Pizzi, 79′ (aut.) Azmoun
Lion-Leipzig 2-2: 9′ (pen.) Forsberg, 33′ (pen.) Werner, 50′ Aouar (OL), 82′ Depay (OL)

GRUPI H
Ajax-Valencia 0-1: 24′ Rodrigo
Chelsea-Lille 2-1: 19′ Abraham, 35′ Azpilicueta, 79′ Remy (L)