U luajtën sonte ndeshjet e vlefshme për javën e 5-të në 4 grupe të Champions Leagues. fitojnë Real Madrid, Arsenal dhe PSV, barazojnë Inter, Bayern Munchen dhe Manchester United
Ja rezulatet e ndeshjeve të sotme:

Ndeshjet e orës 21:00

Benfica-Inter 3-3
6′, 13′ e 34′ Joao Mario (B), 51′ Arnautovic (I), 58′ Frattesi (I), 72′ pen. Sanchez (I)

Real Sociedad – Salzburg 0-0

Real Madrid – Napoli 4-2
9′ Simeone (N), 11′ Rodrygo (R), 22′ Bellingham (R), 47′ Anguissa (N), 84′ Nico Paz, 90’+4 Joselu (R)

Braga – Union Berlin 1-1
42′ Gosens (U), 51′ Djalo (B)

Bayern Munchen – Copenaghen 0-0

Arsenal – Lens 6-0
13′ Havertz, 21′ Gabriel Jesus, 24′ Saka, 27′ Martinelli, 45’+2 Odegaard, 86′ pen. Jorginho

Ndeshjet e orës 18.45

Galatasaray – Manchester United 3-3
11′ Garnacho (M), 18′ Bruno Fernandes (M), 29′ e 62′ Ziyech (G), 55′ McTominay (M), 71′ Akturkoglu (G)

Sevilla – PSV 2-3
24′ Sergio Ramos (S), 47′ En-Nesyri (S), 68′ Saibari (P), 81′ aut. Gudelj (S), 90’+2 Pepi (P)

RENDITJA