U luajtën edhe ndeshjet e tjera të 4 grupeve të para të Champions League. Fitojnë Real Madrid, Manchester United, Arsenal dhe Napoli.

Ja rezultatet e plota të darkës:

Grupi A

Manchester United – Copenaghen 1-0
72′ Maguire (M)

Grupi B

Lens – PSV 1-1
55′ Bakayoko (P), 65′ Wahi (L)

Sevilla – Arsenal 1-2
45+3′ Martinelli (A), 53′ Gabriel Jesus (A), 59′ Gudelj (S)

Grupi C

Union Berlin – Napoli 0-1
65′ Raspadori

Braga – Real Madrid 1-2
16′ Rodrygo (R), 60′ Bellingham (R), 63′ Djalo (B)

Grupi D

Benfica – Real Sociedad 0-1
63′ Brais Mendez