Në ndeshjet e sotme të Champions League fiton Atalanta që kualifikohet për në 1/8 e finaleve. Suksese edhe për Real Madrid, PSG, Atletiko Madrid, Bajern Mynih dhe Juventus.

Ja rezultatet e plota të ditës:

SHAKHTAR-ATALANTA 0-3 – 66′ Castagne, 80′ Pasalic, 90’+5 Gosens

DINAMO ZAGREB-MANCHESTER CITY 1-4 – 10′ Olmo (D), 34′, 50′ e 54′ Gabriel Jesus (M), 84′ Foden

PSG-GALATASARAY 5-0 – 32′ Icardi, 35′ Sarabia, 46′ Neymar, 63′ Mbappé, 84′ pen. Cavani.

KLUB BRUGGE-REAL MADRID 1-3 – 53′ Rodrygo (R), 55′ Vanaken (B), 64′ Vinicius (R), 90′ Modric (R)

BAYERN MYNIH-TOTTENHAM 3-1 – 14′ Coman, 20′ Sessegnon, 45′ Muller, 64′ Coutinho

OLYMPIACOS-CRVENA ZVEZDA 1-0 – 87′ pen. El Arabi.

ATLETICO MADRID-LOKOMOTIV MOSCOW 2-0 17′ pen. Joao Felix, 54′ Felipe

BAYER LEVERKUSEN-JUVENTUS 0-2 75′ Cristiano Ronaldo, 90′ Higuain