Përfunduan ndeshjet e të mërkurës të vlefshme për javën e katërt për 4 grupet e tjera në Champions League. Interi barazon me Barcelonën në Camp Nou, fitojnë Bayern Mu chen, Liverpool, Napoli dhe Tottenham.

Ja rezultatet e plota të së mërkurës:

GRUPI A

Napoli – Ajax 4-2:
4′ Lozano, 16′ Raspadori, 49′ Klaassen (A), 62′ pen. Kvaratskhelia, 83′ pen. Bergwijn (A), 89′ Osimhen

Rangers – Liverpool 1-6:
17′ Arfield (R), 24′ e 55′ Firmino, 66′ Nunez, 76′, 80′ e 82′ Salah, 87′ Elliott

GRUPI B

Bayer Leverkusen – Porto 0-3:
6′ Galeno, 53′ pen. e 64′ pen. Taremi

Atletico Madrid – Club Brugge 0-0

GRUPI C

Barcelona – Inter 3-3:
40′ Dembele (B), 50′ Barella, 63′ Lautaro Martinez, 82′ e 92′ Lewandowski (B), 89′ Gosens

Viktoria Plzen – Bayern Munchen 2-4:
10′ Mané, 14′ Muller, 25′ e 35′ Goretzka, 62′ Vlkanova (P), 75′ Kliment (P)

GRUPI D

Tottenham – Eintracht Frankfurt 3-2:
14′ Kamada (E), 20′ e 36′ Son, 28′ pen. Kane, 87′ Alidou (E)

Sporting – Marseille 0-2:
20′ Guendouzi, 30′ Sanchez