Përfunduan ndeshjet e javës së parë edhe në 4 grupet e tjera në Champions League.

Interi barazon në fushën e Real Sociedadit, fitojnë Bayern Munchen, Real Madrid, Arsenal, Napoli dhe Salzburg.

Ja rezultatet e plota të ditës:

  • GRUPI A

Galatasaray – Copenaghen 2-2:
86′ Boey, 88′ Tete / 35′ Elyounoussi, 58′ Gonçalves,

Bayern Munchen – Manchester United 4-3:
28′ Sané, 32′ Gnabry, 53′ pen. Kane, 90+2′ Tel / 49′ Hojlund, 88′ e 90+4′ Casemiro

  • GRUPI B

Arsenal – PSV 4-0:
8′ Saka, 20′ Trossard, 38′ Gabriel Jesus, 70′ Odegaard

Sevilla – Lens 1-1:
9′ Ocampos / 24′ Fulgini

  • GRUPI C

Real Madrid – Union Berlin 1-0:
90+4′ Bellingham

Braga – Napoli 1-2:
84′ Bruma / 45’ Di Lorenzo, 88’aut. Niakaté

  • GRUPI D

Benfica – Salzburg 0-2:
15′ pen. Simic, 51′ Gloukh

Real Sociedad – Inter 1-1:
4′ Mendez / 87′ Martinez