Kanë mbaruar 8 ndeshjet e të martës në Champions League. Interi mposht Barcelonën, fitojnë lehtë Bayern Munchen, Liverpool dhe Napoli.

Ja rezultatet e plota të mbrëmjes:

GRUPI A

Liverpool – Rangers 2-0:
7 ‘Alexander Arnold, 53’ Salah)

Ajax – Napoli 1-6:
9 ‘Kudus, 18’ Raspadori, 32 ‘Di Lorenzo, 48’ Raspadori, 62 ‘Kvaratskhelia, 80’ Simeone)

GRUPI B

Porto-Bayer Leverkusen 2-0:
69′ Zaidu, 86′ Galen)

Bruges – Atletico Madrid 2-0:
36 ‘Sowah, 62’ Jutglà

GRUPI C

Bayern Munich-Viktoria Plzen 5-0:
7′ Sané, 13′ Gnabry, 21′ Mané, 50′ Sané, 59′ Choupo-Moting

Inter – Barcelona 1-0:
45 ‘Calhanoglu

GRUPI D

Olympique Marseille – Sporting CP 4-1:
1 ‘Trincao, 13’ Sanchez, 16 ‘Harit, 28’ Balerdi, 84 ‘Mbemba)

Eintracht Frankfurt – Tottenham 0-0