U luajtën mbrëmë edhe 6 ndeshje të tjera të vlefshme për javën e dytë të Champions League. Juventusi mposht Chelsean, ndërsa Benfica shpartallon Barcelonën, fitojnë Bayern Munchen, Manchester United dhe Salzburg.

Ja rezultatet e plota të darkës:

GRUPI E

Benfica-Barcellona 3-0
(3′ e 79′ pen. Nunez, 69′ Rafa Silva)

Bayern-Dinamo Kiev 5-0
(12′ pen., 27′ Lewandowski, 68′ Gnabry, 74′ Sané, 87′ Choupo-Moting)

GRUPI F

Manchester United-Villarreal 2-1
(53′ Alcacer (V), 60′ Alex Telles (M), 95′ Cristiano Ronaldo (M))

GRUPI G

Salzburg-Lille 2-1
(31′ pen. e 53′ pen. Adeyemi (S), 62′ Burak Yilmaz (L))

Wolfsburg-Sevilla 1-1
(48′ Steffen (W), 87′ pen. Rakitic. (S))

GRUPI H

Juventus-Chelsea 1-0
(46′ Chiesa)