U luajtën ndeshjet e fundit në 4 grupet të Champions League. Juventusi shpartallon Barcelonën dhe fiton grupin G. Leipzig mund Manchester Unitedin, ndërsa ndërpritet ndeshja e PSG-së.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI E
Rennes-Sevilla 1-3 (86° pen. Rutter; 32° Kounde, 45°, 81° En Nesyri)
Chelsea-Krasnodar 1-1 (27° pen. Jorginho; 24° Cabella)

GRUPI F
Lazio – Club Brugge 2-2 (12° Correa, 27° pen. Immobile; 15° Vormer, 76° Vanaken)
Zenit – Borussia Dortmund 1-2 (16° Driussi; 68° Piszczek, 78° Witsel)

GRUPI G
Barcelona-Juventus 0-3 (13° pen., 52° pen. Ronaldo, 20° McKennie)
Dinamo Kiev-Ferencvaros 1-0 (60° Popov)

GRUPI H
Paris Saint-Germain-Basaksehir 0-0 (ndërprerë në 15°)
RB Leipzig -Manchester United 3-2 (2° Angelino, 13° Haidara, 69° Kluivert; 80° pen. Fernandes, 82° Maguire)