Përfunduan ndeshjet e orës 21:00 të vlefshme për javën e 5-të të katër grupeve të Champions League. Manchester City mposht PSG-në në ndeshjen e madhe të ditës. Milani bën surprizën duke mundur Atleticon në Madrid.Nga ana tjetër fitojnë lehtë Leipzig, Sporting Lisbonë, Real Madrid dhe Liverpool.

Ja rezultatet e plota të darkës dhe renditjet:

GRUPI A

Brugge-Leipzig 0-5:
(12 ‘Nkunku, 17’ 45 ‘+ 1′ Forsberg, 27 ’90’ + 3 ‘André Silva)

Manchester City-Paris Saint Germain 2-1:  
(50′ Mbappé, 63′ Sterling, 76′ Gabriel Jesus)

Renditja:

 1. Manchester City 12,
 2. Paris Saint Germain 8,
 3. Leipzig 4,
 4. Brugge 4

GRUPI B

Atletico Madrid-Milan 0-1  
(87 ‘Messias)

Liverpool – Porto 2-0:  
(52 ‘Thiago Alcantara, 70’ Salah)

Renditja:

 1. Liverpool 15,
 2. Porto 5,
 3. Milan 4,
 4. Atletico Madrid 4

GRUPI C

(Ora 18:45) Besiktas – Ajax 1-2:
(22 ‘Ghezzal, 54’ 69 ‘Haller)

Sporting Lisbonë-Borussia Dortmund 3-1
(30’,  39’ Pedro Goncalves, 82′ Pedro Porro, 90 ‘+ 3’ Malen)

Renditja:

 1. Ajax 15,
 2. Sporting Lisbonë 9,
 3. Borussia Dortmund 6,
 4. Besiktas 0

GRUPI D

(Ora 18:45)Inter – Shakhtar Donetsk 2-0:  
(61′ 67′ Dzeko)

Sheriff Tiraspol – Real Madrid 0-3:  
(30 ‘Alaba, 45’ + 2 ‘Kroos, 56’ Benzema)

Renditja:

 1. Real Madrid 12,
 2. Inter 10,
 3. Sheriff Tiraspol 6,
 4. Shakhtar Donetsk 1