U luajtën sonte ndeshjet në 4 grupe të Champions League. Milani mposht PSG-në, humb edhe Barcelona në fushën e Shakhtar, fitojnë thellë Manchester City dhe Atletico Madrid, suksese edhe për Borussia Dortmund, Lazio e Porto.

Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të sotme:

Ndeshjet e orës 18:45

GRUPI F

Borussia Dortmund – Newcastle 2-0:
26′ Fullkrug, 79′ Brandt

GRUPI H

Shakthar – Barcelona 1-0:
41′ Sikan

Ndeshjet e orës 21:00

GRUPI E

Lazio – Feyenoord 1-0
45+1′ Immobile

Atletico Madrid – Celtic 6-0
6′ e 60′ Griezmann, 45+3′ e 76′ Morata, 66′ Lino, 85′ Saul

GRUPI F

Milan – PSG 2-1
9′ Skriniar (P), 11′ Leao (M), 51′ Giroud (M)

GRUPI G

Crvena Zvezda – Leipzig 1-2
8′ Xavi Simons (L), 77′ Openda (L), 81′ Kanga (S)

Manchester City – Young Boys 3-0
23′ pen. e 52′ Haaland, 45+1′ Foden

GRUPI H

Porto – Antverp 2-0
32′ pen. Evanilson, 91′ Pep