Kanë përfunduar ndeshjet e orës 21:00 të grupeve B, C, D. Milani mposhtet në San Siro nga rezervat e Liverpoolit dhe përfundon i fundit në grup. Fitojnë dhe renditen të parët edhe Ajax e Real Madrid. Atletico Madrid shpartallon FC Porton dhe kualifikohet.

Ja rezultatet e plota dhe renditjet përfundimtare:

GRUPI B

Milan-Liverpool 1-2:     
(28′ Tomori / 36′ Salah, 56′ Origi)

Porto-Atletico Madrid 1-3:
(96′ Oliveira / 56′ Griezmann, 90′ Correa, 92′ De Paul)

Renditja: Liverpool 18, Atletico Madrid 7, Porto 5, Milan 4

GRUPI C

Ajax-Sporting Lisbonë 4-2:   
(8′ Haller, 42′ Antony, 58′ Neres, 62′ Berghuis / 23′ Nuno Santos, 78′ Tabata)

Borussia Dortmund-Besiktas 5-0:    
(29′ Malen, 47′, 53′ Reus, 68′, 81′ Haaland)

Renditja: Ajax 18, Sporting Lisbona 9, Borussia Dortmund 9, Besiktas 0

GRUPI D

Real Madrid-Inter 2-0:   
(17′ Kroos, 79′ Asensio)

Shakhtar Donetsk-Sheriff Tiraspol 1-1:   
(42′ Fernando / 93′ Nikolov)

Renditja: Real Madrid 15, Inter 10, Sheriff Tiraspol 7, Shakhtar Donetsk 2