U luajtën sonte ndeshjet e para të 4 grupeve të Champions Leagues. Milani nuk merr më shumẽ se një barazim ndaj Newcastles, fitojnë Barcelona, Manchester City, PSG, Feyenoord, Leipzig dhe Porto.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI E

Feyenoord – Celtic 2-0
(47′ Stengs, 76′ Jahanbakhsh)

Lazio – Atletico Madrid 1-1
(29′ Barrios (A), 95′ Provedel (L))

GRUPI F

Milan – Newcastle United 0-0

PSG – Borussia Dortmund 2-0
(49′ pen. Mbappé, 58′ Hakimi)

GRUPI G

Manchester City – Crvena Zvezda 3-1
(45′ Bukari (CZ), 47′ Alvarez (M), 60′ Alvarez (M), 73′ Rodri (M))

Young Boys – Leipzig 1-3
(3’ Simakan (L), 33’ Elia (YB), 73’Schlager (L), 90’+2’ Sesko (L)

GRUPI H

Barcelona – Antverp 5-0
(11′, 66’ Joao Felix, 19′ Lewandowski, 22′ Bataille autogol, 54′ Gavi)

Shakhtar Donetsk – Porto 1-3
(8′ Galeno (P), 13′ Kelsy (SD), 15′ Galeno (P), 29′ Taremi (P))