U luajtën sonte ndeshjet e javës së dytë për 4 grupet e tjera në Champions League. Newcastle United shpartallon PSG-në, Bortmund barazon me Milanin, fitojnë Barcelona, Manchester City dhe Lazio.
Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI E

Atletico Madrid – Feyenoord 3-2:
7′ (autogol) Hermoso (F), 12′ Morata (A), 34′ Hancko (F), 45’+4′ Griezmann (A), 47′ Morata

Celtic – Lazio 1-2:
12′ Furuhashi (C), 29′ Vecino (L), 96′ Pedro (L)

GRUPI F

Newcastle – PSG 4-1:
17′ Almiron (N), 39′ Burn (N), 50′ Longstaff (N), 56′ Hernandez (P), 91′ Schar (N)

Borussia Dortmund – AC Milan 0-0

GRUPI G

Leipzig – Manchester City 1-3:
25′ Foden (M), 48′ Openda (L), 84′ Alvarez (M), 92′ Doku (M)

Crvena Zvezda – Young Boys 2-2:
35′ Ndiaye (S), 48′ Ugrinic (Y), 61′ Itten su rigore (Y), 88′ Bukari (S)

GRUPI H

Antverp – Shakhtar Donetsk 2-3:
3′ Mija (A), 33′

Porto – Barcelona 0-1:
45’+1′ Ferran Torres