U luajtën sonte 8 ndeshjet e para të javës së parë të grupeve në Champions League. PSG mund Juventusin në ndeshjen e madhe të ditës. Siç pritej fitojnë Real Madrid, Manchester City, Benfica dhe Borussia Dortmund. Barazon Milani, ndërsa pëson humbje surprizë Chelsea.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Grupi E

DINAMO ZAGREB – CHELSEA 1-0:
13′ Orsiç

SALZBURG – MILAN 1-1:
28 ‘Okafor (S), 40’ Saelemaekers (M)

Grupi F

CELTIC – REAL MADRID 0-3
56 ‘Vinicius (R), 60′ Modric (R), 77’ Hazard (R)

LEIPZIG – SHAKHTAR 1-4:
16′ dhe 58′ Shved (S), 57′ Simakan (L), 76′ Mudryk (S), 85′ Traore (S)

Grupi G

BORUSSIA DORTMUND – KOPENHAGEN 3-0
35 ‘Reus, 42’ Guerreiro, 83 ‘Bellingham

SEVILLA – MANCHESTER CITY 0-4:
20′, 67′ Haaland, 58′ Foden, 90’ Diaz

Grupi H

PSG – JUVENTUS 2-1:
5 ‘dhe 22’ Mbappé (P), 53 ‘McKennie (J)

BENFICA – MACABI HAIFA 2-0:
50 ‘Rafa Silva, 55’ Grimaldo