U luajtën ndeshjet e 4 grupeve të tjera të Champions League.  PSG shpartallon Milanin, fitojnë edhe Barcelona, Manchester City, Borussia Dortmund dhe Porto.

Ja rezultatet e plota të darkës:

GRUPI F

PSG – Milan 3-0:
32′ Mbappé (P), 53′ Kolo Muani (P), 89′ Lee Kang-In (P)

Newcastle – Borussia Dortmund 0-1:
45′ Nmecha (B)

GRUPI E

Feyenoord – Lazio 3-1:
31′ e 74′ Gimenez (F), 45’+1 Zerrouki (F), pen’ rig. Pedro

Celtic – Atletico Madrid 2-2:
4′ Furuhashi (C), 25′ Griezmann (A), 29′ Palma (C), 53′ Morata (A)

GRUPI G

Leipzig – Crvena Zvezda 3-1:
12′ Raum (L), 59′ Simons (L), 70′ Stamenic (S), 84′ Dani Olmo (L)

Young Boys – Manchester City 1-3:
48′ Akanji (M), 52′ Elia (Y), 67′ pen. e 86′ Haaland (M)

GRUPI H

Barcelona – Shakhtar 2-1:
30′ Ferran Torres (B), 36′ Fermin Lopez (B), 62′ Sudakov (S)

Antverp – Porto 1-4:
37′ Yusuf (A), 46′, 69′ e 84′ Evanilson (P), 54′ Eustaquio (P)