Mbrëmjen e djeshme janë zhvilluar ndeshjet e para të vlefshme për ndeshjet e para të play-offit të Champions League. Më spektakolari ishte padyshim ai mes Rangers dhe PSV, i cili u mbyll me rezultatin 2-2. Tek skocezët spikati Dessers, autor i asistimeve për dy golat e Sima dhe Matondo. Debutimi në skuadrën holandeze për Destin, sapo mbërriti nga Barcelona dhe u kthye nga një vit i palumtur në Milano.

Nga ana tjetër, Antwerp dhe Copenhagen fitojnë me një gol diferencë. Belgët 1-0 ndaj AEK-ut dhe pavarësisht inferioritetit numerik nga minuta e 51-të e pjesës së dytë. Me të njëjtin rezultat, danezët fituan në tokën polake kundër Rakow.

Këto janë rezultatet e mbrëmjes së mbrëshme dhe ndeshjet e sotme:

E martë 22 gusht

  • ANTWERP – AEK  ATHINË 1-0   (16′ Janssen)
  • RAKOW – COPENHAGEN 0-1 (9′ aut. Racovitan)
  • RANGERS – PSV 2-2 (45′ Sima (R), 61′ Sangare (P), 78′ Matondo (R), 80′ De Joong (P))

E mërkurë 23 gusht

  • Braga – Panathinaikos (ora 21:00)
  • Maccabi Haifa – Young Boys (ora 21:00)
  • Molde – Galatasaray (ora 21:00)