Sipas Daily Mail Sport Chelsea kërkon ta marrë sulmuesin Lukaku brenda kësaj jave dhe prandaj ka bërë një ofertë tjetër.

Media angleze shkruan se klubin angkez ka ofruar 95 milionë stërlina (112 milionë euro) plus sulmuesin Tammy Abraham (1997) i cili vlerësohet 40 milionë stërlina (47 milionë euro) nga klubi anglez.

Pra në total shitja e Romelu Lukakut (1993) do të bëhej për 159 milionë euro, por Interi ka refuzuar këtë ofertë pasi nuk dëshiron futbollistë dhe kërkon vetëm para cash për shitjen e belgut.