Chelsea është duke përgatitur një ofertë të tretë për mesfushorin e Brighton, ekuadorianin Moises Caicedo (2001), sipas The Times me vlerë 90 milionë stërlina (104 milionë euro)

Caicedo u la jashtë skuadrës së Pulëbardhave për një miqësore kundër Rayo Vallecano të dielën, me klubin që pretendoi se ishte për shkak të një tendosje të pulpës. Megjithatë, ka të ngjarë për shkak të interesit të vazhdueshëm nga Chelsea.

Blutë kanë parë ofertën e dytë prej 80 milionë stërlinash të refuzuar javën e kaluar dhe do të kthehen me një ofertë të re.

Brighton po përdor transferimin prej 105 milionë stërlinashDeclan RiceArsenal si një metër dhe kërkon 100 milionë stërlina për ndërkombëtarin ekuadorit.