Një djalë tetë vjeçar që komenton lodra në një kanal në YouTube është shpallur si më i paguari në platformë nga Forbes. Ryan Kaji, Kanali i të cilit Ryan’s World ka 22.9 milionë ndjekës, fitoi 26 milionë dollarë përgjatë 2019-s, $4 milionë më shumë se në 2018-n. Kjo është shifra më e lartë që dikush ka grumbulluar përmes videove në YouTube.

Ryan u bë i famshëm prej videove ku shpaketonte dhurata dhe i komentonte para kamerës.

Një tjetër minorene, Anastasia Radzinskaya, pesë vjeçe, zuri vendin e tretë, me $18 milionë dollarë. Radzinskaya, lindur në Rusi, shfaqet në video bashkë me të atin. Sipas Forbes, ajo ka 107 milionë ndjekës në shtatë kanale dhe gjithë videot e saj janë parë 42 miliardë herë.

Dude Perfect, një grup prej pesë shokësh që luajnë sporte, zuri vendin e dytë, me fitime prej $20 milionë.

PewDiePie, dikur i pari në këtë listë, zuri vendin e shtatë, me $13 milionë.

Yjet më të pasur të YouTube për vitin 2019:

1. Ryan Kaji, $26 milionë

2. Dude Perfect, $20 milionë

3. Anastasia Radzinskaya, $18 milionë

4. Rhett and Link, $17.5 milionë

5. Jeffree Star, $17 milionë

6. Preston (Preston Arsement), $14 milionë

7. (barazim) PewDiePie (Felix Kjellberg, $13 milionë

7. (barazim) Markiplier (Mark Fischbach), $13 milionë

9. DanTDM (Daniel Middleton), $12 milionë

10. VanossGaming (Evan Fong), $11.5 milionë