U luajtën sot ndeshjen e javës së 5-të në 8 grupet e Conference Europa League. Tottenhami bën surprizën duke u mposhtur nga Mura. Nga ana tjetër fitojnë Roma, Copenhagen, Lask dhe Basel.

Ja të gjitha rezultatet e ditës:

GRUPI A

HJK-Alashkert 1-0
48′ Tanaka

Maccabi Tel Aviv-LASK 0-1
89′ Horvath

GRUPI B

Flora Tallin – Partizan Beograd 1-0.
44’ Miller

Anorthosis-Gent 1-0
27′ Christodoulopoulos

GRUPI C

Roma-Zorya Luhansk 4-0
15′ Perez, 33′ Zaniolo, 46′, 75′ Abraham

Bodo/Glimt- CSKA Sofia 2-0
25′ Fet, 85′ Botheim

GRUPI D

Randers-Cluj 2-1
68′ Kamara, 72′ Deac, 76′ Piesinger

Jablonec-AZ Alkmaar 1-1
7′ Kratochvil, 44′ Evjen

GRUPI E

Slavia Praga-Feyenoord 2-2
12′ Olayinka, 31′ e 93′ Dessers (F), 66′ Kuchta

Maccabi Haifa-Union Berlin 0-1
66′ Ryerson

GRUPI F

Lincoln-Copenhagen 0-4
5′ Johannesson, 7′ Lerager, 63′ Boving, 73′ Hojlund

Slovan Bratislava-PAOK 0-0

GRUPI G

Mura-Tottenham 2-1
11′ Horvat, 72′ Kane (T), 95′ Marosa

Rennes-Vitesse 3-3
9′, 39′ e 69′ Laborde, 43′ Hulsman (V), 75′ Buitink, 90′ Openda

GRUPI H

Qarabag-Omonia 2-2
43′ pen. Duris, 49′ aut. Psaltis (Q), 88′ Andrade, 90′ Gomez (Q)

Kairat Almaty – Basel 2-3.
23’ Love (K), 45’ pen Cabral, 56’ Hovhannisyan (K), 69’ Zhegrova, 73’ Kasami