U mbajtën gjatë ditës së enjte 13 ndeshje të vlefshme për Konference League.

Këto janë të gjitha rezultatet dhe shënuesit:

GRUPI A

HJK-LASK 0-2:   
(17 ’Maresic, 89’ Monschein)

GRUPI B

Anorthosis – Partizan Beograd 0-2:   
(42’ Menig, 68’ Gomes)

Flora – Gent 0-1:   
(54 ‘Lemajic)

GRUPI C

Bodo/Glimt-Zorya Luhansk 3-1:   
(48’ Saltnes, 49’ Solbakken, 60’ Pellegrino, / 90’ Gromov)

Roma-CSKA Sofia 5-1:   
(25’, 61’ Pellegrini, 38’ El Shaarawy, 82’ Mancini, 84’ Abraham / 10′ Carey)

GRUPI D

Jablonec – Cluj 1-0.  
(51’ pen. Pilar)

Randers – Alkmaar 2-2:   
(27’ Piesinger, 68’ Graves / 24’ Clasie, 34’ Pavlidis)

GRUPI E

Slavia Praga-Union Berlin 3-1:   
(18 ‘Bah,, 84 ‘Kuchta, 88′ Schranz / 70’ Behrens)

GRUPI F

Slovan Bratislava-Kopenhagen 1-3:
(21 ‘Henty, / 18’ Wind dhe 68′ pen., 41’ Stage)

Lincoln-PAOK 0-2:   
(45 ’Akpom, 56’ Mitrita)

GRUPI G

Mura-Vitesse 0-2:   
(30 ‘Tronstad, 69’ Darfalou)

Rennes – Tottenham 2-2:   
( 23′ Tait, 72’ Laborde, / 11 ‘aut. Bade 76’ Hojbjerg)

GRUPI H

Kairat Almaty – Omonia Nicosia 0-0

Qarabag-Basel 0-0