Përfunduan mbrëmë ndeshjet e fundit në 8 grupet e Conference League. Fitojnë West Ham, Fiorentina, AZ Alkmaar, Anderlecht dhe Gent. Kujtojmë që kualifikohen në fazën më tej 2 te parat e çdo grupi.

Ja rezultatet e të enjtes dhe renditja përfundimtare:

GRUPI A

Basaksehir – Hearts 3-1:
4’ Ndayshimiye (B), 33’ Guzler (B), 64’ Ozcan (B) , 90’ Atkinson (H)

RFS- Fiorentina 0-3:
7’ Barak, 44’ Cabral, 45’ Saponara

GRUPI B


FSCB – West Ham 0-3:
40′ Fornals, 56′ autogol Dawa, 65′ Fornals

Silkeborg-Anderlecht 0-2:
20′ Refaelov, 95′ Raman

GRUPI C


Lech-Villarreal 3-0:
27′ Velde, 51′ Skoras, 77′ Skoras

Hapoel Beer Sheva-Austria Vienna 4-0:
30′ Yehezkel, 33′ Safuri, 63′ Shechter, 74′ autogol Handi

GRUPI D


Koln – Nice 2-2:
40′ Laborde (N), 43′ Brahimi (N), 48′ Huseinbasic (C), 60′ Duda (C)

Partizan-Slovacko 1-1:
41′ pen. Natcho (P), 73′ Tomic (S)

GRUPI E


AZ Alkmaar-Dnipro-1 2-1:
8′ Odgaard (A), 40′ Dovbyk (D), 87′ Pavlidis (A)

Apollon-Vaduz 1-0:
32′ Roberge

GRUPI F


Gent-Molde 4-0:
52′ Hjulsager, 62′ Godeau, 80′ Kums, 89′ pen. Cuypers

Djurgarden-Shamrock 1-0:
19′ Eriksson

GRUPI G


Slavia Praga-Sivasspor 1-1:
28′ pen. Gradel (SI), 65′ autogol Goutas (SL)

Cluj-Ballkani 1-0:
17′ Boateng

GRUPI H


Zalgiris – Slovan Bratislava 1-2:
15′ Cavric (S), 23′ Cavric (S), 47′ Kyeremeh (Z)

Pyunik – Basel 1-2:
17′ Males (B), 30′ Kade (B), 72′ Juricic (P)