Me suksesin e djeshëm, Antonio Conte është zyrtarisht trajneri “më i shpejtë” i futbollit italian për të arritur në 100 fitore në Serie A, pas vetëm 145 stolave, padyshim me Juventus dhe Inter.

Thyhet rekordi i Carlo Carcano, i cili në 29-34 kishte realizuar 100 suksese në 168 ndeshje dhe gjithashtu ai i Sarrit, i cili me Empolin, Napolin dhe Juventusin e kishte arritur në 169 pankina.

Ja renditja e 5 të parëve.

  1. Antonio Conte 145
  2. Carlo Carcano 168
  3. Maurizio Sarri 169
  4. Fabio Capello 180
  5. Carlo Ancelotti 185