Goli i parë me fanellën e Perusë për Lapadula, gjithashtu autor i asistit për Carrillon në 2-2 ndaj Ekuadorit. Barazim që sjell ekipin kombëtar të Garecës më afër çerekfinales.

EKUADOR – PERU’ 2-2:
23′ aut. Tapia (E), 45’+3′ Ay. Preciado (E), 49′ Lapadula (P), 54′ Carrillo (P)

Një gjest i jashtëzakonshëm teknik nga mesfushori i Porto, i cili në gërshërë shënon golin e avantazhit të tij të Kolumbisë kundër Brazilit, në ndeshjen e vlefshme për ditën e katërt të Grupit B të Copa America 2020. Në fund të takimit, goli i Diaz do të dalë i padobishëm. Në pjesën e dytë, në fakt, golat e Firmino dhe Casemiro vendosën rezultatin përfundimtar në 2-1 për brazilianët.

BRAZIL – KOLUMBI 2-1:
10′ Diaz (K), 78′ Firmino (B), 100′ Casemiro (B).