Rezultati i njëjtë në dy ndeshjet e Grupit A. Uruguaji tejkalon lehtësisht Bolivinë me një gol në secilën pjesë dhe siguron çerekfinalet.

Paraguai fiton 2-0 kundër Kilit tashmë të kualifikuar dhe e kapërcen atë në vendin e dytë.

Ja rezultatet e plota të natës:

BOLIVIA-URUGUAJ 0-2:
40′ aut. Lampe, 79′ Cavani

BOLIVIA (4-4-2): Lampe; Villarroel (46′ Bejarano), Quinteros, Jusino, Fernandez (74′ Flores); Saavedra, Justiniano, R. Vaca, Arce (68′ Sanchez); Chura (46′ H. Vaca), Ramallo (61′ Moreno). Tr. Cesar Farias.

URUGUAJ (4-1-3-2): Muslera; Nandez (88′ Gonzalez), Gimenez, Godin, Vina; Vecino; Valverde, De Arrascaeta (74′ Torres), De La Cruz (61′ Bentancur); Cavani, Suarez (88′ Maxi Gomez). Tr. Oscar Tabarez.

Karton i verdhë: Chura, H. Vaca, Sanchez.

KILI – PARAGUAj 0-2:
33′ Samudio, 58′ pen. Almiron

KILI (4-3-3): Bravo; Isla, Medel (69′ Roco), Sierralta, Mena; Vidal, Alarcon (46′ Meneses), Aranguiz; Pinares (68′ Galdames), Brereton, Vargas. Tr. Martin Lasarte.
PARAGUAJ (4-4-2): Silva; Espinola, Gomez, Alonso, Arzamendia (84′ Alderete); Villasanti, Lucena (84′ Gimenez), Martinez, Almiron (77′ Bareiro); Samudio (62′ Romero), Gonzalez (76′ Romero). Tr. Eduardo Berizzo.

Karton i verdhë: Brereton, Medel, Bravo, Martinez.