Skuadra e Bilbaos u drodh në gjysmëfinalen e kthimit ku Granada kishte përmbysur 0-1 të San Mames falë golave ​​nga Fernandez 48’ dhe Sanchez 76’ , por Yuri Berchiche 81’ siguroi një derb të shkëlqyeshëm bask në finalen e kompeticionit.

Finalja do të zhvillohet në Estadio de la Cartuja në Seville më 18 Prill.