Një gol befasues i nënshkruar nga Boudebouz në fund të takimit i lejon Saint-Etienne të mposhtë Rennes 2-1 dhe të arrijë Paris Saint-Germain në finalen e Coupe de France.

Skuadra vendase kishte shkuar në disavantazh për shkak të penalltisë së shënuar nga Mbaye Niang 33’, por kishte gjetur barazimin me Kolodziejczak 43’ para golit fitues të nënshkruar në 94’ të kohës së rregullt.