Cristiano Ronaldo sot filloi izolimin e tij pesë-ditor Covid në një rezidencë mahnitëse me 7 dhoma gjumi ndërsa tifozët prisnin rreth bllokut për këmishat e 110 dollarë të Cristiano Ronaldos.

Ronaldo, 36 vjeç, do të luajë përsëri për Manchester United pasi transferimi i tij prej 27.4 milionë dollarësh (19.8 milionë paund) nga skuadra italiane Juventus u finalizua në ditën e afatit të transferimit.

Dhe tifozët kanë qenë të shpejtë për t’u bashkuar me linjën për një shans për të zotëruar një fanellë me emrin dhe numrin e tij në të, me radhë që u krijuan në stadium herët në mëngjes.

Ylli portugez, i konsideruar si një nga suomuesit në të mirë në botë, u ul me avionin e tij privat nga Faro në Aeroportin e Mançesterit të enjten në orën 17:40 dhe u dërgua me shpejtësi në një rezidencë shumë milionëshe.

Ronaldo tani është i strehuar në pronën me 7 dhoma gjumi, me një zonë fitnesi të shkëlqyer, pishina xhakuzi dhe patrullë sigurie prej gjashtë personash, duke e lejuar atë të pushojë gjatë pesë ditëve të tij në karantinë para se të bashkohet me stërvitjet e klubit të Mërkurën.

Prona e re e Ronaldos përmban një dhomë gjumi me dritare të mëdha dhe një TV të ndërtuar në mur, për të mos përmendur pamjet mahnitëse që rrethojnë pronën.

Fotografitë nga brenda rezidencës zbulojnë një pishinë, palestër dhe dhomë kinemaje, të cilat Ronaldo do të jetë në gjendje t’i shijojë me familjen e tij të re përpara fillimit të stërvitjeve javën e ardhshme.

Rezidenca luksoze që familja do të jetojë përmban një dhomë kinemaje me kolltukë të kuq prej pelushi për përvojën më të mirë të shikimit.

Ronaldo do të jetë në gjendje të mbajë formën para fillimit të stërvitjes të mërkurën brenda një studio fitnesi të vendosur brenda në rezidencë.

Një banjë e madhe ofron pamje nga fshati jashtë përmes një dritareje të madhe që lejon që drita të rrjedhë në banjë.

Një nga dhomat që ka të ngjarë të përdoret më pak nga familja është zyra, e cila përsëri përmban një dritare të madhe për të lejuar dritë të bollshme, si dhe një TV dhe tavolinë.

Kuzhina e madhe e hapur, dhoma e ndenjes dhe zona e ngrënies do të jenë perfekte për familjen e re të Ronaldos, duke i lejuar fëmijët të vrapojnë vërdallë në pamje të qartë të prindërve të tyre.

Ka shumë hapësirë ​​për rrobat e Ronaldos dhe zonjës Rodriguez brenda një gardërobë të madhe pranë dhomës së gjumit.

Ja fotot e tjera: