Argjentinasi Leandro Cufre beson se Antonio Cassano ishte një lojtar më i mirë sesa Lionel Messi kur ishte në formë.

Cufre ka luajtur së bashku me Cassanon në Romë midis viteve 2002 dhe 2006 para se të lëvizte drejt Real Madridit, ky i fundit.

“Kam kujtime shumë të mira nga Antonio. Nëse ai do të ishte pak më profesionist, do të ishte një nga lojtarët më të mirë në botë. Ai ishte një lojtar i shkëlqyeshëm. Kam parë shumë pak lojtarë si ai. Atij nuk i pëlqente të stërviste shumë. Unë e pashë atë të bënte gjëra të nivelit më të lartë, gjëra që unë as nuk e kam parë Messi të bëjë. Antonio ishte një lojtar i jashtëzakonshëm i cili fatkeqësisht nuk e kishte mendjen të ishte një profesionist i shkëlqyeshëm. Ai mendoi se mund të arrijë gjithçka në futboll pa stërvitje ose thjesht duke stërvitur pak”, ka thënë Cufre për FM94.7.