Charles De Ketelaere (2001) është pritur nga tifozët e Milanit në aeroport, duke zbritur më në fund përpara transferimit të tij prej 35 milionë euro nga Club Brugge.

Mesfushori 21-vjeçar do të bëjë testet mjekësore të martën në mëngjes, por fillimisht u ul në aeroportin Linate në Milano me avion privat nga Brukseli në orën 00:23 me orën lokale.

Më në fund u arrit një marrëveshje midis klubeve për 32 milionë euro plus 3 milionë euro bonuse dhe një përqindje të çdo tarife të ardhshme transferimi, që besohet të jetë rreth 12.5 %.

De Ketelaere ka tetë paraqitje për Belgjikën, pasi ka shënuar një gol dhe është produkt i akademisë së Club Brugge.

Sezonin e kaluar, ai shënoi 18 gola dhe dha 10 asiste në 49 ndeshje konkurruese.