Lionel Messi ka arritur një rekord duke fituar Topin e tij të gjashtë të artë, sipas një imazhi të lëshuar në internet.

Messi është favoriti kryesor për të tërhequr trofeun të hënën në mbrëmje në Paris, përpara mbrojtësit të Liverpool, Virgil van Dijk.

Sipas listës së përhapur Messi është vendosur ta fitojë çmimin edhe një herë, me 64 vota përpara mbrojtësit holandez Van Dijk.

Më pas vjen Mohamed Salah dhe i katërti renditet Cristiano Ronaldo.

Ja renditja e 10 të parëve: