Pasi mbaruan ndeshjet në grupe, u përcaktuan çiftimet, ditët dhe stadiumet për cerekfinalet të CONMEBOL Copa America 2021 si më poshtë:

E Premte 2 Korrik, ora 18:00,
Peru – Paraguaj, Stadiumi Olimpik (Goiania)

E Premte 2 Korrik, ora 21:00,
Brazil – Kili, Nilton Santos Stadium (Río de Janeiro)

E shtunë 3 korrik, ora 19:00,
Uruguaj – Kolumbia, Estadio Mané Garrincha (Brazilia)

E Shtunë 3 Korrik, ora 22:00,
Argjentina – Ekuador, Stadiumi Olimpik (Goiania)