Kohët e fundit ajo shijoi disa valë romantike me të dashurin e saj Anwar Hadid ndërsa vazhdoi të bënte një pushim të shkurtër nga detyrat e saj të punës.

Por Dua Lipa caktoi kohën për miqtë e saj të mërkurën, ndërsa ata merrnin reze dielli në një pishinë, në Palm Springs të Kalifornisë, shkruan DailyMail.

Princesha e muzikës pop, 25 vjeçare, dërgoi temperatura në rritje ndërsa pozonte me bikini të vogla ngjyrë portokalli për imazhet e shpërndara në Instagram.

Duke theksuar krahët e saj të tonifikuar, këngëtarja dukej e bujshme në bikini dy pjesëshe, kombinuar me një byzylyk trekëndësh.

Ylli i hitit “Don’t Start Now” shfaqi fytyrën e saj të pastër pa makijazh, ndërsa dukej mjaft atraktive me gërsheta.

Vathë të hollë, një gjerdan prej ari dhe syze të çuditshme me lente të verdha kompletuan pamjen e muzikantes Lipa.

Dua është zhvendosur prej muajsh në Los Angeles të Kalifornisë, me të dashurin e saj Anwar.

“Është pohuar se artistja e lindur në Londër është zhvendosur në një pronë të bollshme në Beverly Hills pranë familjes së Anwarit, pavarësisht nga fakti se rrethi i saj i ngushtë janë të gjithë të vendosur në Mbretërinë e Bashkuar”, ka thënë një burim për The Sun.