Duke thënë se koha po mbaron dhe se Simone Inzaghi nuk është aspak i kënaqur me pritjet për të arritur te Sommer, ai do të jetë numri 1 sezonin e ardhshëm dhe, për këtë arsye, nuk ka asnjë nxitim për të zgjedhur të dytin. Trubin i Shaktharit është favoriti prej kohësh, por për të, siç konfirmohet nga vetë drejtuesit e Nerazzurrëve, nuk ka asnjë nxitim edhe sepse ai mbetet i duhuri dhe, të paktën për momentin, klubi ukrainas kërkon shumë, tepër, për kartonin. Nuk përjashtohet që nëse Filip Stankoviç jep garanci gjatë turneut, ai mund të mbetet i dyti/i treti duke e bllokuar Trubin në transfertë të lirë për sezonin e ardhshëm.

Por në orët e fundit është rikthyer në modë emri i Emil Audero (1997), i cili ishte propozuar nga agjenti Tullio Tinti gjatë bisedimeve në fund të qershorit dhe për të cilin ishte bërë një ofertë prej 7 milionë eurosh.  Nuk dihet akoma përgjigja e Sampdorias për portierin që ka dalë nga të rinjtë e Juventusit.

Emri i tij i plotë është Emilio Audero Mulyadi dhe ka lindur më 18 Janar 1997Indonezi me baba indonesian Edy Mulyadi dhe nënë italiane Antonella Audero. Ai u transferua në Itali me familjen që në vitin 1998. Ai iu bashkuar moshave të Juventusit në 2008 ku qëndroi deri në 2018 kur u ble nga Sampdoria për 20 milionë euro.

Zenga e këshillonte atë për të mbrojtur portën zikaltër.