Paulo Dybala nuk shënoi gjatë ndeshjes kundër Juventusit si një ish i famshëm, por ngazëllimi i lëshuar pas bilbilit të trefishtë të Maresca-s, i cili vulosi fitoren për Giallorossi falë golit të Mancinit, bëri që argjentinasi të brohoriste me forcë në vijën anësore së bashku me shokët e tij dhe veçanërisht me  Wijnaldum.

GËZIMI PËR JOYA – Pamjet u publikuan në mënyrë të pashmangshme në internet me tifozët e Juventusit, të cilët nuk e morën mirë gëzimin e Joya-s dhe e bënë atë të pranishëm në kanalet e saj sociale edhe me komente shumë të afërta që kufizoheshin me fyese. Vetëm Dybala, megjithatë, përmes grupit të tij privat në Telegram, ka publikuar një mesazh që ka tentuar të shpjegojë situatën.

“UNE LUAJ PER ROMËN”“E di qe eshte e veshtire per ju..eshte e veshtire edhe per mua.. por sot luaj per nje skuader tjeter dhe me shoke te tjere te skuadres qe gjithashtu duhet ti respektoj!! Fitorja nuk eshte kurre e lehte dhe sepse ishte e rendesishme per ne..! Respekt do te kete gjithmone, mos lejoni rrjetet sociale te ju mashtrojne. Nuk festova gol…dhe nuk iu drejtova askujt! Festova nje fitore me shoket e mi ..! Më vjen keq që e shihni kështu.. Ju dërgoj të gjithëve një përqafim të madh! Ju dua të gjithëve”.