Edin Dzeko (1986) ka zbarkuar në Milano dhe tani është gati të fillojë aventurën e tij të re në Nerazzurri.

Së bashku me gruan e tij Amra dhe agjentin Alessandro Lucci, Edin Dzeko ka zbritur në qytet nga aeroporti Linate, fluturime private, tani drejtohet në ekzaminime mjekësore dhe më pas në palestër sportive në Coni.

Pastaj, nënshkrimi i kontratës me Nerazzurri ku do të veshë numrin 9.

Këtu janë imazhet e para milaneze të sulmuesit që do të trashëgojë fanellën me numrin 9 të lënë nga Lukaku, tani afër kthimit në Chelsea.