Sipas Mundo Deportivo, Barcelona thuhet se ia ka ofruar AC Milanit, për një shumë prej vetëm 24 milion eurosh brazilianin Philippe Coutinho (1992), tre vjet e gjysmë pasi ka paguar 140 milionë euro për të.

Gjigandët spanjollë paguanin shumën më të lartë për të blerë mesfushorin sulmues brazilian nga Liverpooljanar 2018, por 29-vjeçari nuk ka arritur të bëjë përshtypje në Nou Camp dhe u dërgua në huazim te Bayern Munchen në sezonin 2019-20 .

Dhe siç raportohet nga Football Espana, klubi, i cili po lufton ashpër për shkak të problemeve financiare për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe një faturë të pagave gjigante  mund të pranojë një humbje prej 116 milionë eurosh për futbollistin e kombëtares braziliane.