Përfunduan sonte ndeshjet e raundit të tretë të EFL Cup. Kualifikohen duke fituar thellë Chelsea, Everton dhe Newcastle teksa kalon turnin lehtë edhe Arsenali që eliminon Leicesterin.
Ja rezultatet e plota:

Fulham – Sheffield Wednesday 2-0 (9’ Kamara, 32’ Reid)

Millwall – Burnley 0-2 (45’ Brownhill, 93’ Vydra)

Preston – Brighton 0-2 (57’ Jahanbakhsh, 75’ McAllister)

Stoke City – Gillingham 1-0 (37’ Campbell)

Chelsea – Barnsley 6-0 (19’ Abraham, 28’, 55’, 65’ Havertz, 49’ Barkley, 83’ Giroud)

Fleetwood – Everton 2-5 (48’ Duffy, 58’ Camps; 22’, 34’ Richarlison, 49’ Iwobi, 73’ Bernard, 94’ Kean)

Leicester – Arsenal 0-2 (57’ aut. Fuchs, 90’ Nketiah)

Morecambe – Newcastle 0-7 (5’, 31′ Joelinton, 20’ Almiron, 27’ Murphy, 47’ Hayden, 51’ Lascelles, 91’ aut. Lavelle)