Egnatia do të jetë pjesëmarrëse në Kategorinë Superiore edhe për edicionin 2022-2023. Skuadra rrogozhinase ka siguruar mbijetesën sot duke fituar finalen e play-out ndaj Korabit që e sfidonte nga Kategoria e Parë.

Ekipi rrogozhinas ka fituar me shifrat 2-0 falë golave të Delarzh dhe Xhekson, në një sfidë që dominuan duke krijuar më shumë lojë e raste. Një sfidë që u mbyll me pamje të shëmtuara, pasi kishte përplasje fizike mes ty skuadrave ndërsa nuk munguan as gjuajtjet me sende nga tribunat.

EGNATIA 2-0 KORABI
16′ Delarzh, 80′ (pen) Xhekson