Në ndeshjet për Eliminatoret Botërori 2022 në grupin Amerika e Jugut, Brazili mund Perune ku shkëlqen Neymar me 3 gola. Në ndeshjet e tjera Argjentina mund Bolivinë dhe Ekuadori mposht lehtë Uruguajin, barazon Kili me Kolumbinë.

Ja rezultatet e plota:

PERÚ – BRAZIL 2-4
6′ Carrillo (P), 28′, 83′ pen., 90′ Neymar (B), 59′ Tapia (P), 64′ Richarlison (B)

BOLIVI – ARGJENTINË 1-2
24′ Moreno (B), 45′ Lautaro (A), 79′ Correa (A)

EKUADOR – URUGUAJ 4-2
15′ M. Caicedo (E), 45′, 53′ Estrada (E), 75′ Plata (E), 84′ pen., 90′ pen. Suarez (U)

KILI – KOLUMBI 2-2
7′ Lerma (KO), 38′ pen. Vidal (KI), 42′ Sanchez (KI), 90′ Falcao (KO)

VENEZUELË – PARAGUAJ 0-1
86′ Gimenez