Ka përfunduar në “Air Albania”, përballja mes Tiranës dhe Crvena Zvezdës e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Kampionëve.

Bardheblutë e Emanuel Egbosë janë mundur nga serbët e Dejan Stankoviç me rezultat minimal.

TIRANA – CRVENA ZVEZDA 0-1:
Tomane 61′

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Lika, Toshevski, Najdovski, Vangjeli, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Kobina, Torasa, Kale, Muçi. Trajner: Emanuel Egbo:

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljiç, Degenek, Milunoviç, Pankanov, Nikoliç, Sanogo, Spiridonoviç, Kanga, Katai, Tomane.