Champions League mbyll edhe raundin e dytë kualifikues. Goditje e madhe e Dynamo Kievit që eliminon Fenerbahçen në kohën shtesë, Bodo lirshëm përmbys nokautin e ndeshjes së parë. Qarabag kualifikohet edhe pas kohës shtesë, Olympiacos del i mposhtur nga Maccabi Haifa. Po ashtu kalojnë Ferencvaros dhe Zalgiris.

REZULTATET E MËRKURËS 27 KORRIK:

 • Bodo / Glimt -Linfield 8-0 (Totali 8-1 )
 • Fenerbahce- Dynamo Kiev 1-2 k.sht. (Totali 1-2)
 • Malmö- Zalgiris 0-2 (Totali 0-3)
 • Cyrih- Qarabag 2-2 k.sht. (Totali 4-5)
 • Slovan Bratislava- Ferencvaros 1-4 (Totali 3-5)
 • Olympiacos- Maccabi Haifa 0-4 (Totali 1-5)

REZULTATET E SË MARTËS 26 KORRIK

 • Aek Larnaca- Midtjylland (1-1) 4-5 pas 11m. (Totali 3-3 )
 • Viktoria Plzen– HJK 5-0 (Totali 7-1 )
 • Sherif Tiraspol– Maribor 1-0 (Totali 1-0 )
 • Dudelange- Pyunik 1-4 (Totali 2-4 )
 • Shamrock Rovers- Ludogorets 2-1 (Totali 2-4)
 • Shkupi- Dinamo Zagreb 0-1 (Totali 2-3 )

Ja të gjitha çiftet e raundit të tretë…

 • MACCABI HAIFA- APOLLON LIMASSOL
 • QARABAG -FERENCVAROS
 • LUDOGORETS- DINAMO ZAGREB
 • SHERIF TIRASPOL- VIKTORIA PLZEN
 • BODO / GLIMT -ZALGIRIS
 • YLI I KUQ -PYUNIK
 • MONAKO- PSV EINDHOVEN
 • DYNAMO KIEV- STURM FALEMINDERIT
 • UNION ST GILLOISE-RANGERS
 • BENFICA- MIDTJYLLAND

RAUNDI I TJETËR ELIMINATOR

Raundi i tretë: ndeshja e parë 2-3 gusht, kthimi 9-10 gusht

Raundi i playoffs: ndeshja e parë 16-17 gusht, kthimi 23-24 gusht

FAZA GRUPORE (shorti më 25 gusht)

 • Java e 1-rë: 6-7 shtator
 • Java e 2-të: 13-14 shtator
 • Java e 3-të: 4-5 tetor
 • Java e 4-të: 11-12 tetor
 • Java e 5-të: 25-26 tetor
 • Java e 6-të : 1-2 nëntor

 FAZA E ELIMINIMIT DIREKT (shorti 7 Nëntor dhe 17 Mars *)

Raundi i 16-të: Ndeshja e parë 14-15 dhe 21-22 shkurt, kthimi 7-8 dhe 14-15 mars.

Çerekfinalet: ndeshjet e para 11-12 prill, ndeshjet e kthimit 18-19 prill

Gjysmëfinalet: ndeshjet e para 9-10 maj, ndeshjet e kthimit 16-17 maj

* Shorti i dytë do të bëhet pas përfundimit të 1/16-tës dhe do të vendosë përveç çerekfinaleve edhe çiftet për gjysmëfinalet e mëpasshme.