Italia mori vetëm një barazim ndaj Zvicrës në javën e parafundit të kualifikimeve në Katar 2022. Tashmë e kualifikuar në Kupën e Botës, Danimarka mundi Far Oer 3-1. Pas saj në grupin F është Skocia që ka siguruar vendin e 2-të, ndërsa në fitoren 4-2 të Austrisë ndaj Izraelit shënuan “italianët” Arnautovic dhe Peretz.  Mungon vetëm aritmetika për Anglinë, e cila mposhti Shqipërinë 5-0 dhe mban Poloninë në distancë, e cila fitoi ndaj Andorrës.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI C

ITALI – ZVICER 1-1   
11 ‘Widmer (S), 36’ Di Lorenzo (I)

IRLANDË E VERIUT -LITUANI 1-0.  
18′ aut.  Satkus

GRUPI F

MOLDAVI – SKOCI 0-2:

38 ‘Patterson, 55’ Adams

AUSTRI-IZRAEL 4-2:
33 ‘Bitton (I), 51′ pen.  Arnautovic (A), 59’ Peretz (I), 62′ dhe 72’ Schaub (A), 84’ Sabitzer (A)

DANIMARKË – ISHUJT FAROER 2-1
18 ‘Skov Olsen (D), 63′ Bruun Larsen (D), 89’ Olsen (F)

GRUPI I

ANDORRË – POLONI 1-4:
5′ dhe 73′ Lewandowski (P), 11’ Jozwiak (P), 45′ Cervos (A), 47′ Milik (P)

ANGLI-SHQIPËRI 5-0:
9 ‘Maguire, 18′, 33’, 47’ Kane, 28’ Henderson

HUNGARI – SAN MARINO 4-0
6’, 83′ Szoboszlai, 22 ‘Gazdag, 88’ Vecsei