La Selección, tashmë e kualifikuar për Katar 2022, fiton sërish. Në 3-0 kundër Venezuelës, shënuan Nico Gonzalez i Fiorentinës, Di Maria dhe Messi. Përveç Albicelesteve, Brazili, Ekuadori dhe Uruguai janë tashmë të sigurt për të shkuar në Kupën e Botës, ndërsa java e fundit e raundit kualifikues do të shërbejë për të vendosur se kush do të luajë në play-off, pasi janë tre skuadra që luftojnë akoma për këtë vend, Peruja, Kolumbia dhe Kili.

ARGJENTINA – VENEZUELA 3-0
34′ Nico Gonzalez, 79′ Di Maria, 82′ Messi

ARGJENTINA (4-2-3-1): Armani; Molina, Pezzella, Otamendi, Tagliafico; De Paul, Paredes (88′ Rodriguez); Nico Gonzalez (88′ Boyé), Mac Allister (70′ Di Maria), J. Correa (64′ A. Correa); Messi. Tr: Scaloni

VENEZUELA (5-3-2): Farinez; Rosales, Ferraresi, Chancelloer, Makoun, Navarro (46′ Murillo); José Martinez, Casseres (62′ Gonzalez), Herrera (77′ Machis); Rondon (83′ Savarino), Josef Martinez (62′ Aristeguieta). Tr: Pekerman