U luajtën ndeshjet e treta të eliminatoret e Kupës së Botës për zonën amerikano jugore. Fitojnë Brazili, Kili dhe Uruguaji, barazon Argjentina.

Ja rezultatet e plota:

KOLUMBI – URUGUAJ 0-3

5′ Cavani, 54′ Suarez, 73′ Nunez

ARGJENTINË – PARAGUAJ 1-1

22′ pen. Romero (P), 41′ Gonzalez (A)

BOLIVI – EKUADOR 2-3

37′ Arce (B), 46′ B. Caicedo (E), 55′ Mena (E), 60′ Moreno Martins (B), 88′ pen. Gruezo (E)

KILI – PERÚ 2-0

19′, 34′ Vidal

BRAZIL – VENEZUELË 1-0

67′ Firmino