U luajtën sot 8 ndeshje të vlefshme për Eliminatoret EURO 2024. Fituan Italia, Anglia, Portugalia, Islanda, Kazakhistani, Finlanda, Slovenia dhe Skovakia.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

GRUPI C

Angli – Ukrainë 2-0:
37′ Kane, 40′ Saka

Maltë – Itali 0-2:
15’ Retegui, 27’ Pessina

GRUPI H

Sloveni – San Marino 2-0:
57′ Sesko, 60′ aut. Di Maio

Kazakistan – Danimarkë 3-2:
73’ pen. Zaynutdunov, 86’ Tagybergen, 89’ Aimbetov / 21’ 36’ Hojlund

Irlanda e Veriut – Finlandë 0-1:
28′ Kallman

GRUPI J

Liechtenstein – Islandë 0-7:
3′ Olafsson, 38′ Haraldsson, 48′, 68′, 73′ pen. Gunnarsson, 85′ Gudjohnsen, 87′ Ellertsson

Luksemburg – Portugali 0-6:
9′, 31′ Ronaldo; 15′ Joao Felix; 18′ Bernardo Silva; 77′ Otavio; 89′ Leao

Slovaki – Bosnia Hercegovina 2-0:
13′ Mak; 40′ Harasln