U luajtën sonte disa ndeshje mjaft interesante të vlefshme për Eliminatoret EURO 2024. Kosova barazon me spektakël me Zvicrën, Italia nuk merr më shumë se një barazim ndaj Maqedonisë së Veriut, nuk fiton as Anglia.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

GRUPI C

MAQEDONI E VERIUT -ITALI 1-1
47′ Immobile (I), 81′ Bardhi (M)

UKRAINË – ANGLI 1-1
26′ Zinchenko (U), 41′ Walker (A)

GRUPI F

ESTONI – SUEDI 0-5
18′ Gyokeres, 24′ Kulusevski, 39′ Isak, 75′ Quaison, 92′ Claesson

AZERBAIGIAN – BELGJIKË 0-1
38′ Carrasco

GRUPI I

ANDORRA -BIELORUSSIA 0-0

KOSOVA -ZVICRA 2-2
14′ Freuler (S), 65′ e 94′ Muriqi (K), 79′ aut. Rrahmani (S)

RUMANI – IZRAEL 1-1
27′ Alibec (R), 53′ Gloukh