Në grupin A të eliminatoreve për Euro 2024, Spanja iu përgjigj Skocisë (3-0 kundër Qipros) dhe mundi sërish Norvegjinë 3-0 me dy golat e Joselu. Pas suksesit të Turqisë në grupin D, Kroacia u barazuar nga Uellsi në kohën shtesë: 1-1. Në grupin I, Izraeli dhe Kosova barazuan, Zvicra fitoi 5-0 kundër Bjellorusisë dhe Rumania fitoi jashtë në Andorra 2-0 me golat e Man dhe Alibec.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Grupi A:

SKOCI – QIPRO 3-0
21′ McGinn, 87′, 93′ McTominay

SPANJË – NORVEGJI 3-0
13′ Dani Olmo, 84 e 85′ Joselu

Grupi D:

ARMENI – TURQI 1-2
10′ aut. Kabak, / 34′ Kokcu, 64′ Akturkoglu

KROACI – UELLS 1-1
28′ Kramaric / 93′ Broadhead

Gruppo I:

ANDORRË – ROMANI 0-2
35′ Man, 50′ Alibec

BIELORUSSI – ZVICËR 0-5
4′, 17′ e 29′ Steffen, 62′ Xhaka, 65′ Amdouni

IZRAEL – KOSOVË 1-1 
56′ Peretz / 36′ aut. Dasa,